21/05/2024 14:52

Всесвітній день культурного розмаїття для діалогу та розвитку

У 2001 році ЮНЕСКО прийняла Загальну декларацію про культурне різноманіття, а в грудні 2002 року Генеральна Асамблея ООН у своїй резолюції 57/249 проголосила 21 травня Всесвітнім днем культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку. Вперше Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку відзначався 21 травня 2003 року.

Україна є місцем, де різні етнічні групи, мови, традиції та релігії співіснують із взаємоповагою. Однак вторгнення Російської Федерації призвело до загрози цьому різноманіттю. Окупанти не лише сіють терор серед українського населення, але й ведуть політику культурного знищення, спрямовану на позбавлення українського народу ідентичності та культурних коренів.

Всесвітній день культурного різноманіття в ім’я діалогу та розвитку має за мету підвищення обізнаності суспільства щодо необхідності й важливості культурного розмаїття; сприяння поширенню позитивної думки та поваги до культурних меншин у кожній державі; уникнення конфліктів шляхом подолання негативних стереотипів стосовно плюралізму культур; привернення уваги людства до проблеми зникнення традицій.

«У цей день ми вшановуємо силу культурного розмаїття та важливість його збереження у будь-яких умовах. Ми підтримуємо ініціативи, спрямовані на захист і просування культурних цінностей, розвиток культурного діалогу та сприяння взаєморозумінню між різними етнічними групами», - зауважив Уповноважений, підкреслюючи важливість Всесвітнього дня культурного розмаїття в умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну.

Мета Уповноваженого – підтримати культурну самобутність України та підкреслити, що культурне розмаїття є джерелом сили і натхнення для всього народу.

Нехай цей день стане закликом до дії для збереження та захисту культурної спадщини та сприяння миру та розвитку в Україні.