30/12/2024 10:20

Відвідування Відділу поліції № 2 у Вінницькій області

З метою виконання функцій національного превентивного механізму працівниками Регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Вінницькій області Ігорем Олійником та Наталею Раховською спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Наталею Гурковською здійснили відвідування Відділу поліції № 2 Вінницького районного управління поліції Головного управління національної поліції України у Вінницькій області (далі – Відділ поліції).

Під час моніторингу вивчались умови перебування та дотримання прав відвідувачів  і доставлених до Відділу поліції; належної фіксації перебування осіб у приміщенні поліції, доставлення затриманих; умов проведення слідчих дій, а також питання доступності до будівлі для маломобільних громадян.

Відділ поліції розташований в одноповерховій будівлі,  окремо розташована одноповерхова будівля на території відділу, де проводяться ремонтні роботи.

В холі приміщення створений фронт-офіс, наявні інформаційні стенди для відвідувачів, зокрема, щодо днів прийому громадян керівництвом відділення поліції та керівництвом ГУНП у Вінницькій області, щодо гарячих ліній центрів з надання безоплатної правової допомоги.

У відділенні поліції  функціонує  «Custody Records» система обліку інформації щодо фіксації дій із затриманими особами, основним призначенням якої є запобігання незаконному затриманню осіб, удосконалення системи їх захисту від катувань і належного поводження, а також підвищення стандартів захисту прав поліцейських від можливих неправдивих звинувачень у неправомірних діях.

У ході візиту моніторингова група безперешкодно оглянула службові кабінети та інші приміщення, провела опитування працівників, вибірково переглянула відеозаписи інтерв’ювання із затриманими та доставленими до Відділу поліції та ознайомилися з документацією.

За результатами відвідування були виявлені порушення та недоліки у дотриманні прав людини, зокрема:

В черговій частині відсутній перелік закладів охорони здоров’я, які мають договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій за пакетом медичних послуг «Лікування осіб з психічними розладами внаслідок вживання опіоїдів із використанням препаратів ЗПТ».

Працівники чергової частини поліції не обізнані щодо прав уразливих груп на безперервне лікування та порядку дій під час доставляння до органу поліції особи, яка потребує замісної підтримувальної або антиретровірусної терапії.

Кімната для конфіденційного побачення затриманого із захисником не відповідає вимогам.

Відсутня кнопка виклику в кімнаті затриманих, відсутні в зоні затриманого стікери з переліком прав затриманої особи.

Відсутня питна вода в кімнатах проведення слідчих дій.

Недотримані умови доступності для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення;

Наявні випадки неналежного ведення службової документації;

Відсутнє будь – яке укриття.

За результатами відвідування буде складений звіт із наданням відповідних рекомендацій щодо усунення виявлених недоліків, який разом із листами реагування буде направлений до компетентних органів.

Нагадуємо, що у разі порушення прав, ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

  • за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
  • на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;
  • на гарячу лінію: 0800501720;
  • за тел. 044-299-74-08.