03/08/2022 20:00

Уповноважений взяв участь у зустрічі off-the-record з журналістами, присвяченій темі вбивства українських полонених в Оленівці

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець сьогодні в Медіацентрі Україна-Укрінформ спільно з представником Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрієм Юсовим та Дмитром Логгіновим з Офісу Президента України взяв участь у зустрічі off-the-record з журналістами, присвяченій темі вбивства українських полонених в Оленівці.

«Для мене важливо вибудовувати взаємодію з медіа у різних форматах, для того щоб доносити правдиву інформацію про ситуацію з порушенням прав людини в умовах збройного конфлікту. Інформація про військовополонених, а також цивільних заручників, зниклих безвісти, загиблих є надзвичайно чутливою», - зазначив Уповноважений.

І сьогодні на завершення заходу Дмитро Лубінець вчергове наголосив, що коли Омбудсман чи інша державна установа не виступає з гучними релізами – це не значить, що не ведеться щоденна робота зі звільнення кожного полоненого з тимчасово окупованих територій та Російської Федерації. За його словами, деякі речі потребують тиші, і ця тиша повинна тривати до звільнення останнього українського захисника.

«Як парламентський Уповноважений з прав людини я продовжую вимагати доступу до місця трагедії в Оленівці, залучаючи як посередників міжнародні організації, такі як International Committee of the Red Cross, Міжнародний Комітет Червоного Хреста в Україні та United Nations, так і комунікуючи з російською стороною. Виходячи з аналізу даних відкритих джерел і тих, що є в наявності у безпекових органів, можна попередньо говорити про те, що російська сторона спланувала та реалізувала знищення приміщення з військовополоненими, в яке всього за декілька днів було переведено бійців з числа полку «Азов»», - сказав Омбудсман.

Під час зустрічі сьогодні вранці з Головою Моніторингової місії ООН з прав людини / UN Human Rights Monitoring Mission Матильдою Богнер Дмитро Лубінець наголосив, що випадку трагедії в Оленівці повинен бути присвячений окремий розділ у черговій доповіді Місії, яка вийде у вересні 2022 року. «Ми надамо всю наявну у нас інформацію. Світ повинен знати правду про воєнні злочини Росії», - переконаний Уповноважений.

Нагадаємо, що для комунікації з родичами військовополонених щодня працює громадська приймальня Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими за адресою Київ, вулиця Спаська, 37. Записатися на прийом можна за телефоном 044-425-12-09, отримати консультацію — за номером 095-412-74-24. У громадській приймальні завжди перебувають представники Офісу Омбудсмана.