05/05/2022 14:38

Уповноважений: агресор позбавляє громадян України права на доступ до необхідної медичної допомоги

Станом на 5 травня 2022 року в Україні пошкоджено вже 400 закладів охорони здоров’я, ще 40 – зруйновано повністю, відновленню вони не підлягають.

Внаслідок ворожого обстрілу спалахнув Лисичанський протитуберкульозний диспансер, який базувався у понад сторічній будівлі Бельгійської спадщини. На Луганщині не вцілів жоден лікувальний заклад.

У багатьох фронтових та дотичних до лінії фронту регіонах обмежено доступ пацієнтів до важливих ліків. Окрім того, російські військові продовжують блокувати гуманітарні конвої, які могли б доставити ліки на тимчасово окуповані території.

«рф порушує права жителів України на життя медичну допомогу, що гарантовані Гаазькими і Женевськими конвенціями. Такі дії суперечать нормам міжнародного гуманітарного права, а саме статті 51 Додаткового протоколу до Женевської конвенції від 12 серпня 1949 року, які прямо забороняють напади на цивільне населення та цивільні об’єкти», - наголошує Омбудсман Людмила Денісова.

Уповноважений зазначає, що відповідно до статті 7 Римського статуту дії в рамках широкомасштабного або систематичного нападу на будь яких мирних людей, якщо такий напад здійснюється свідомо і включає вбивства, знищення, депортацію або насильницьке переміщення, є злочинами проти людяності.

Людмила Денісова звертається до Комісії ООН з розслідування порушень прав людини під час військового вторгнення рф в Україну врахувати ці факти злочинів та порушень прав людини в Україні.