01/08/2023 17:21

Український підліток, якого повернули з ТОТ, у Центрі захисту прав дитини розповів деталі повернення

Нещодавно повідомлялося про те, що органам державної влади спільно з партнерами, громадськими організаціями вдалося врятувати українського підлітка з окупованих територій України.

Центр захисту прав дитини з радістю зустрів у своїх стінах відважного хлопця, який більше року намагався вибратися з окупованого Маріуполя. Це ще одна історія зі щасливим фіналом, до якої маємо честь доєднатися.

Цей юнак – приклад мужності, відваги і незламності. Він подолав усі перешкоди й завади російської окупації, щоб зрештою опинитися в Києві.  

Хлопець розповів, що зростав без батьків. До 24 лютого 2022 року він навчався в одному з професійно-технічних навчальних закладів у Маріуполі. Але з початком війни його життя розділилося на «до» та «після».

Після початку широкомасштабного вторгнення Росії в Україну, його затримали росіяни, допитали, незаконно депортували, влаштували в російську сім’ю та освітній заклад.

Представники країни-окупанта намагалися всіляко асимілювати його і позбавити культурної ідентичності та приналежності до українського народу. Йому щоразу нагадували, що дім його тепер «триколорний», отже, тепер думати й мріяти йому доведеться «відповідно».

Завдяки своїй кмітливості й винахідливості юнак зумів повернутися з Росії в Маріуполь. А потім, за прикладом друга, який раніше виїхав з-під окупації, й сам звернувся по допомогу до української сторони.  

Його історія – це черговий приклад російської геноцидної політики щодо українців і черговий доказ для Міжнародного кримінального суду, який розглядатиме справи про порушення прав українських дітей Російською Федерацією.

Паралельно з органами державної влади, громадськими організаціями, партнерами невпинно працюємо над поверненням наших дітей додому й детально фіксуємо всі воєнні злочини росіян.

Наразі за даними державного порталу «Діти війни» встановлено 19 546 випадків депортації або примусового переміщення дітей окупантами. Повернути вдалося 386 дітей.

Якщо Ви знаєте випадки примусового переміщення маленьких громадян України на тимчасово окуповані території, депортацію дітей в Росію, потребуєте чіткого алгоритму дій, невідкладно звертайтесь в Офіс Уповноваженого:

- на гарячу лінію 0-800-50-17-20 – в межах України;

- на тел. 044-299-74-08 - для дзвінків з-за кордону;

- на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua.