27/10/2022 13:02

Учасники Конференції омбудсманів і національних інституцій з прав людини в Загребі висловили свою підтримку Україні

Ми підтримуємо демократичну Україну: омбудсмани країн висловили свою підтримку

Вчора завершилася Конференція омбудсманів і національних інституцій з прав людини «Битва за права людини. Крим. Україна. Світ» у Загребі в рамках Кримської платформи.

У своїй промові Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець розповів омбудсманам з інших держав про те, що нині відбувається в Україні та про те, яким став Крим після окупації Росією. Дмитро Лубінець акцентував увагу, що Росія вже скоїла всі можливі злочини проти цивільних людей: незаконні затримання, катування, ґвалтування, жорстоке поводження та багато іншого.

Омбудсман Західної Австралії, Президент IOI, Кріс Фільд, заявив, що омбудсмани по всьому світу засуджують російську збройну агресію проти України. Він пригадав своє перебування на кордоні Угорщини та України, де поспілкувався з українською родиною, яка втекла від війни. Окрім того, зауважив, що підтримка України потрібна як зараз, так і буде потрібна після війни.

Ерінда Балланка, член керівної ради European Network of National Human Rights Institutions, захисниця прав громадян Албанії, переконана, що варто продовжувати підтримку українців і засуджувати збройну агресію Росії.

Ясмінка Джумхур, член Незалежної комісії з розслідувань щодо порушень в Україні, Омбудсман Боснії і Герцеговини, також засудила російську сторону та звернула увагу на те, що РФ не комунікує в сфері захисту прав людей.

Марсіаль Бу, член Підкомітету з акредитації GANHRI, голова Комісії з рівності та прав людини Великої Британії, висловив свою стурбованість фактами торгівлі людьми та їх експлуатацією.

Громадський захисник Грузії Ніно Ломджарія, в свою чергу, розповіла по те, як грузини страждали від росіян під час війн. Зокрема вона пригадала, що чимало людей були змушені покинути власні будинки у 2008 році, коли на землю Грузії прийшли озброєні росіяни. Також пригадала, як на окупованих територіях забороняли грузинську мову. Ніно Ломджарія порівняла злочинні дії, які чинила Росія раніше, з тими, які чинить зараз в Україні - вони однаково жахливі. Громадський захисник Грузії засудила порушення міжнародного права та прав людини.

Також під час зустрічі омбудсмани обговорили питання захисту прав біженців, які нині перебувають у різних куточках світу, та захисту прав дітей.

Омбудсвумен Республіки Хорватія Тена Шимонович Айнвальтер наприкінці зустрічі додала, що коли ми говоримо про права людини, то найголовніше – зберігати життя. Також підкреслила, що ми, омбудсмени своїх країн, маємо битися за права людини усіма можливими засобами.

Насамкінець Дмитро Лубінець подякував представникам 60-ти країн за участь у конференції. «Адже захист прав – це основний напрямок діяльності наших країн. Впевнений, що об’єднуючи зусилля, ми можемо подолати виклики війни та напрацювати нові методи недопущення агресії у світі. На жаль, у цьому збройному конфлікті дипломатія виявилася недієздатною. Тож це той випадок, де на агресію треба відповідати агресією. Ми продовжуємо воювати за цінності й свободу. Високо ціную сьогоднішню єдність омбудсманів!», - підсумував Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Омбудсман Дмитро Лубінець запросив колег до України, зокрема й на відзначення 25-річниці створення нашої інституції.

Як результат зустрічі, учасники заходу високого рівня за участі омбудсманів та національних інституцій з прав людини (НІПЛ) в рамках першого Парламентського саміту Кримської платформи «Битва за права людини. Крим. Україна. Світ» підписали спільну Декларацію.

Права людини не мають кордонів!