29/06/2023 14:52

СНПК: Офіс Омбудсмана долучився до заходу «Ірпінь. Буча. Взаємодія місцевого самоврядування та громадськості у попередженні та реагуванні на сексуальне насильство в умовах конфлікту»

Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом, - складна та важлива тема.

Скільки фактів СНПК зафіксовано за час збройної агресії РФ проти України; чи готові постраждалі особи комунікувати з цього питання, а головне - чи готове суспільство в особі як окремих громадян, так і держави в цілому, до правильної реакції на такі факти та надання релевантної допомоги постраждалим.

Ці та інші питання обговорювалися на заході «Ірпінь. Буча. Взаємодія місцевого самоврядування та громадськості у попередженні та реагуванні на сексуальне насильство в умовах конфлікту». В ньому взяла участь Директор Департаменту моніторингу додержання прав громадян, які постраждали внаслідок збройної агресії проти України Ірина Калупаха.

Синергія центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості є надзвичайно важливою на шляху запобігання та реагування на факти насилля в період війни.

Особи, які стикнулися сам на сам із такими злочинами, мають бути обізнаними щодо можливостей отримати допомогу та підтримку.

Водночас самого лише розуміння про те, куди звернутися, - недостатньо. Високим має бути рівень довіри постраждалих осіб до державних інституцій. Постраждалі мають бути мотивованими на звернення шляхом надання їм необхідного супроводу, поважного ставлення до їхнього права на приватність та, зрештою, встановлення справедливості.

Таким чином, рівень латентності зазначених злочинів стане нижчим, а Держава Україна на міжнародному рівні доведе, що вчинення злочинів сексуального характеру є частиною загальної мети збройного нападу та звичайною практикою серед російських військовослужбовців, які обов’язково мають бути покараними.