19/06/2024 09:04

Сексуальне насильство – метод війни РФ та цілеспрямований геноцид українського народу

Сьогодні, 19 червня – Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством, пов’язаним з конфліктом. Ця дата обрана з нагоди ухвалення 19 червня 2008 року резолюції Ради Безпеки ООН 1820 (2008), в якій засуджено сексуальне насильство як тактику ведення війни, а також закликано сторони збройного конфлікту захищати цивільних осіб від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).

СНПК – це не лише зґвалтування, це також сексуальне рабство, примус до проституції, примусова вагітність, примусовий аборт, примусова стерилізація, примусовий шлюб, а також будь-яка інша форма сексуального насильства порівнянної тяжкості, вчиненого відносно жінок, чоловіків, дівчат або хлопців, яка напряму чи опосередковано пов’язана з конфліктом.

Злочини СНПК це не лише порушення міжнародного права, це порушення таких основоположних прав осіб, як право на життя, здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпеку.

Україна ще з 2014 року намагається привернути увагу міжнародної спільноти до воєнних злочинів, у тому числі СНПК, які вчиняють окупаційні військові на території України.

Окупаційні війська використовуючи сексуальне насильство, заподіюють не лише неймовірних індивідуальних страждань постраждалим особам, а й мають на меті зруйнувати віру, ослабити опір та встановити контроль над захопленим населенням.

СНПК – це зброя російської влади, яка намагається таким нелюдським способом принизити, осоромити, поневолити, завдати фізичного болю та навіяти страх.

За час збройної агресії російської федерації на території України вже прослідковується усталена закономірність: на територіях, де перебували російські військовослужбовці, після деокупації фіксуються випадки СНПК.

Це вказує на те, що знищення цивільного населення України – це навмисна стратегія Росії.

Українці мусять вижити як нація, відродитися і подолати російську навалу.

У Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством, пов’язаним з конфліктом, ще раз закликаю міжнародну спільноту об’єднатися навколо України та засудити дії РФ.

В Офіс Омбудсмана можна звертатися у випадку, якщо Ви постраждали від СНПК або ж стали свідком цього воєнного злочину. Нашим пріоритетом є допомога людині та допомога відповідним органам задля фіксування воєнного злочину та збору доказів за міжнародними стандартами, з можливістю подальшого їх використання в міжнародних інстанціях для притягнення всіх винних до відповідальності.

Звернутися можна:

– за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

– на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

– на гарячу лінію: 0800501720; – за тел.: 044-299-74-08».