11/07/2022 10:31

Просвітницький захід щодо додержання прав і свобод в умовах воєнного стану для працівників управлiння соцзахисту населення Торецької міської ВЦА Донецької області

Представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей Костянтин Черніков разом з головним спеціалістом Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Раді Україні з прав людини Вікторією Біблею провели просвітницький захід «Особливості забезпечення прав і свобод людини і громадянина в умовах воєнного стану. Права внутрішньо переміщених осіб». Захід відбувся в режимі онлайн. У ньому взяли участь 28 працівників управління соціального захисту населення Торецької міської військово – цивільної адміністрації Донецької області. Частина працівників управління, в зв’язку з проведенням на території Донецької області активних бойових дій, перемістилися на безпечну територію України. Готується остаточна евакуація управління.

Учасників поінформували про положення Конституції Україні щодо повноважень та функцій Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, роз’яснення основних норм Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини» та мети парламентського контролю, а також про особливості конституційного регулювання прав і свобод людини і громадянина під час воєнного стану, який запроваджено на території України Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022.

Під час обговорення питань акцентовано увагу учасників заходу на правах, які за жодних умов не можуть бути обмеженими та на тих, які задля більш ефективної мобілізації ресурсів держави в умовах військової агресії можуть обмежуватися.

Детально було обговорено положення Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2022 № 332 «Про деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо перемішеним особам» та інших законодавчих актів України з питання забезпечення реалізації прав внутрішньо переміщених осіб  на зайнятість, соціальні послуги, освіту, інші права. Надані роз’яснення щодо порядку реєстрації та обліку громадян, які є внутрішньо переміщеними особами, наявні державні та міжнародні гарантії для громадян даної категорії, порядку перетину державного кордону України в умовах воєнного стану, процедури відновлення втрачених документів.

Окремо було розглянуто питання компенсації за пошкоджене житло. Сума такої компенсації встановлюється згідно з опосередкованою вартістю житла у регіоні, але не більше 300 тисяч гривень. Заява про компенсацію можна подати протягом дії воєнного стану та протягом 90 днів після його закінчення.

Працівникам управління соціального захисту надано контакти «гарячої лінії» Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та адреси електронної пошти представника Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей, органів державної влади України та онлайн-сервісів.

Наприкінці правопросвітницького заходу учасники мали можливість отримати відповіді на свої запитання щодо дотримання їхніх прав і свобод, висловити свої думки, міркування та побажання.