02/12/2023 10:55

Підсумкове засідання Експертної ради з питань національних меншин та корінних народів при Представнику Уповноваженого з рівних прав і свобод

Підсумкове засідання Експертної ради з питань національних меншин та корінних народів при Представнику Уповноваженого з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів відбулось сьогодні в Офісі Омбудсмана.

Від імені Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець Представник з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов привітав учасників засідання, побажав плідної роботи та цікавої дискусії при обговоренні питань порядку денного.

Михайло Спасов наголосив на змінах у складі Експертної ради. Привітав із призначенням новообраного голову Федерація грецьких товариств України Степана Махсму, а також висловив вдячність усім учасникам ради за всебічну підтримку в сфері захисту додержання прав національних меншин (спільнот).

Із доповіддю виступив співголова Експертної ради Ашот Аванесян, який дав старт жвавому обговоренню питання реформування законодавчої бази щодо національних меншин (спільнот).

Від Офісу Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин присутніх привітала Марина Будник і наголосила на важливості наближення України до виконання європейських і міжнародних стандартів із захисту прав меншин.

Експерти від Ради Європи, які долучилися до обговорення онлайн, у своєму виступі наголосили про всебічну організаційну та експертну підтримку Офісу Омбудсмана, особливо в контексті європейської інтеграції України.

Крім того, директор Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Ельвіна Курталієва презентувала спільні здобутки Офісу Омбудсмана та членів Експертної ради за напрямом моніторингу додержання прав національних меншин (спільнот) та корінних народів за 2023 рік.

Під час засідання учасники обговорили низку можливих засобів та інструментів для сприяння ефективній участі представників національних меншин (спільнот) у суспільно-політичному житті в Україні. Більшість учасників визнали, що наявність міцних інституційних рамок у сфері міжетнічних відносин є необхідною передумовою для здійснення узгодженої політики захисту меншин (спільнот) та успішної інтеграційної політики в такому багатонаціональному суспільстві, як українське.

Спільно з членами Експертної ради з питань національних меншин та корінних народів Офіс Омбудсмана працює над тим, щоб розвивати та берегти єдність національних меншин (спільнот) та корінних народів України.