26/06/2023 16:20

Омбудсман: жінок має бути більше там, де ухвалюються рішення!

Жінки - рушійна сила у боротьбі з агресором! На цьому наголосив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець у своєму виступі на Національному форумі Виконання Резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека» в умовах війни.

«Чотири цифри: 1325 - це номер Резолюції Ради Безпеки ООН, яку ухвалили 2000 року. А нацплан «Жінки, мир, безпека» було затверджено 2016 року — на третій рік російської агресії», - зауважив Омбудсман України.

За його словами, війна зруйнувала звичні для жінок та чоловіків моделі поведінки, а виклики сьогодення – це виклики, що постали перед всіма громадянами України – як чоловіками, так і жінками.

«Жінки показали, що не хочуть бути жертвами чи мовчазними виконавицями. В умовах повномасштабної війни вони ефективно використовують доступні їм інструменти протистояння агресору: в секторі безпеки й оборони, політиці, бізнесі, волонтерстві.

У ЗСУ наразі проходять службу орієнтовно 60 тисяч жінок, близько 5 тисяч - на передовій. Це одні із найвищих показників кількості жінок у Збройних силах серед країн-членів НАТО», - констатував Уповноважений.

Він вважає, що жінок має бути більше там, де ухвалюються рішення!

Тому під час заходу Дмитро Лубінець наголосив, що Офіс Омбудсмана спільно з ООН Жінки проводять моніторинг додержання місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування прав і свобод та забезпечення потреб різних груп жінок і чоловіків, особливо із числа вразливих, в умовах воєнного стану в Україні.

«Розуміючи колосальний внесок жінок у нашу боротьбу й перемогу, важливо, щоб ґендерний підхід застосовувався при розробці всіх політик на державному та місцевому рівнях, включаючи стратегії реагування на кризу, спричинену війною, і відновлення після неї», - наголосив Омбудсман України.

Він подякував організаторам за можливість говорити на цю важливу тему!