09/11/2024 09:50

Омбудсман: Україна за рівність

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець підкреслює значущість Міжнародного дня боротьби з проявами фашизму, расизму та антисемітизму, який щорічно відзначається 9 листопада за рішенням ООН. 

Ця ініціатива започаткована Міжнародною мережею проти расизму UNITED, яка об’єднує понад 500 організацій із 49 країн. 

Дата нагадує про трагедію «Кришталевої ночі» або «Ночі розбитих вітрин» з 9 на 10 листопада 1938 року, коли нацистська влада розпочала жорстокі репресії проти єврейського населення Німеччини. Ці акти насильства стали початком Голокосту, що забрав мільйони життів і залишив трагічний слід в історії. 

Расова дискримінація залишається одним із найгостріших порушень прав людини, і протидія їй є актуальним викликом для багатьох країн. 

Сьогодні Україна стикається з численними проявами російського неофашизму, спрямованими проти українського народу. Масові вбивства, тортури, катування та розстріли – від дітей до літніх людей – такі жахливі злочини залишають по собі російські окупанти. 

Найгостріше це відчувають представники національних меншин (спільнот) і корінних народів України, зокрема кримськотатарський народ, які піддаються систематичним переслідуванням і дискримінації на окупованих територіях. 

Історичне гасло «Ніколи знову!» в Росії перетворилося на «Можем повторить», і ми, на жаль, стаємо свідками того, як історія повторюється.

Сьогоднішній день є закликом до єдності та спільних дій у боротьбі з утисками, приниженням, дискримінацією та розпалюванням ненависті, а також підкреслює важливість посилення міжнародного тиску на Російську Федерацію. 

Омбудсман України наголошує, що Україна залишається відданою захисту прав людини та принципам демократії, які є основою для забезпечення мирного та безпечного майбутнього для кожного громадянина країни».