13/06/2023 17:38

Омбудсман: кожна українська дитина відчула на собі наслідки повномасштабної війни

В Офісі Омбудсмана відбулася міжнародна конференція «Щаслива родина – сильна країна».

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, відкриваючи захід, подякував за запрошення організаторам конференції ГО «Всеукраїнська Ліга Українських жінок» та наголосив на необхідності проведення такого заходу, задля обговорення надважливих тем, які стосуються українських родин, зокрема, дітей.

Під час конференції обговорили психологічний добробут дітей в умовах збройної агресії та міжнародні практики подолання психологічних викликів. Також відбулася презентація проєкту «Щаслива родина – сильна країна», головною метою якого є комплексна допомога родинам через підвищення кваліфікації шкільних психологів та соціальних педагогів за міжнародними практиками, створення пілотних батьківських класів у школі та садочку, створення реабілітаційного центру зі стаціонарною програмою допомоги з широким спектром комплексної допомоги.

«Завжди наголошую, що війна триває вже понад 9 років, просто після початку збройної агресії збільшились її масштаби», - зауважив Омбудсман.

За його словами, від 2014 року до повномасштабного вторгнення загинуло 152 дитини та 146 зазнали поранення, а з 24 лютого 2022 року загинуло 487 дітей та 1015 отримали поранення різного ступеня тяжкості.

«Росія вбиває, калічить, ґвалтує, депортує від виглядом порятунку та оздоровлення і займається перевихованням викрадених українських дітей. Росія не тільки травмує фізично, а й руйнує дітей психічно, викрадаючи їхнє дитинство. Вони змушені покидати свої домівки, друзів і тікати від війни. Вони переживають складно дні розлуки з рідними та депортацію. Кожен почутий вибух, втрата близьких в результаті збройної агресії – це глибокий рубець у свідомості дитини, який потрібно згладжувати», - наголосив Уповноважений.

Омбудсман констатував, що кожна без винятку українська дитина, в Україні чи за її межами, відчула на собі наслідки повномасштабної війни.

«Ми спільно маємо шукати механізми й створювати нові практики відновлення родин для того аби вони могли подолати ці наслідки», - заявив Дмитро Лубінець.