27/01/2022 15:21

На Волині відбувся просвітницький захід до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту за ініціативи регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради з прав людини у Волинській області у приміщенні Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки відбувся просвітницькій захід.

Метою заходу є вшанування історичної пам‘яті про жертв Голокосту та привернення уваги суспільства про дотримання рівності прав представників національних меншин, запобігання та протидія будь-якій формі дискримінації.

У заході взяли участь представники Луцького місцевого та регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області, студенти Волинського національного університету імені Лесі Українки, Волинського обласного центру соціально-психологічної допомоги, Волинської організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури та працівники та читачі бібліотеки.

Учасники заходу обговорили події Голокосту та засади запобігання та протидії дискримінації за етнічною ознакою.

До уваги був представлений документальний фільм про права людини Docudays UA режисера Сергія Буковського «Назви своє ім’я». В основі стрічки — відеосвідчення про Голокост , зібрані Фундацією Shoah в Україні. У фільмі люди, які вижили в 1941—1942 роках, розповідають в інтерв'ю, як їм вдалося врятуватися від неминучої загибелі.

Після перегляду стрічки відбулося спільне обговорення причин, обставин вчинення злочинів проти людства та шляхів запобігання та протидії дискримінації.

Любов Сітовська зауважила, що принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, і відповідно до них всі люди є вільні й рівні у своїй гідності та правах.

Також вона наголосила на компетенції Уповноваженого, практичних аспектах забезпечення прав людини під час здійснення повноважень з моніторингу дотримання принципу недискримінації у сфері реалізації прав та свобод національних меншин в Україні.

Регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого  Віталій Єлов акцентував увагу на тому, що для українського суспільства вивчення й усвідомлення Голокосту, а також належне вшанування пам’яті його жертв, має особливе значення.

Учасники зустрічі домовилися про проведення правоосвітніх заходів, спрямованих на запобігання будь-яким проявам ксенофобії, антисемітизму та нетерпимості.