02/04/2022 14:46

Моніторинговий візит до однієї з лікарень м. Рівного, де перебувають поранені внаслідок бойових дій військові та цивільні особи

Відділом регіонального представництва в північних областях спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю у Рівненській області здійснено моніторинговий візит до однієї з лікарень м. Рівного, де знаходяться поранені внаслідок бойових дій військові та цивільні особи.

У ході візиту досліджено забезпечення та реалізацію наступних прав громадян України:

  • на інформацію;
  • на медичну допомогу.

Встановлено, що за період від 24.02.2022 до теперішнього часу у відділення екстреної медичної допомоги лікарні за медичною допомогою звернулося більше ста тимчасово переміщених осіб, більша половина з яких була госпіталізована. Для прийому поранених у лікарні зарезервовані окремі ліжко-місця.  

На даний час у медичному закладі стаціонарно лікуються декілька поранених у ході бойових дій військових та цивільних осіб. Поранені особи отримують лікування безкоштовно, зокрема проводяться складні оперативні втручання на очі, особи забезпечені окремими ліжко-місцями, матрацами, постільною білизною, у палатах систематично проводиться прибирання. Харчування відбувається тричі на день, поміж продуктів харчування наявні м'ясо, риба та молочні продукти. Їжі та медикаментів вистачає. Для поранених забезпечено надання інформаційної, правової та психологічної підтримки, у холі кожного корпусу лікарні розміщені відповідні інформаційні стенди. 

У лікарні є відповідні укриття від повітряних загроз. Там розміщені окремі ліжко-місця для хворих та резервуари з достатніми запасами води. Персонал та пацієнти лікарні мають змогу знаходитися там під час сигналів тривоги та виникнення небезпеки.

У ході візиту проведено бесіди із керівництвом лікарні. З’ясовано, що лікарня спрямовує великі зусилля на облаштування бомбосховища, харчоблоку, але багато залежить також від централізованої державної підтримки, оскільки на ці заходи необхідне належне фінансування. На початку війни постала проблема реагентів на лабораторні обстеження та розхідні матеріали для певної категорії хворих, яка на даний час вона вже усунута і перешкод для надання різнопрофільної медичної допомоги немає.

При спілкуванні з пораненими військовими та цивільними особами встановлено, що дехто з опитаних військових отримав мінно-вибухові травми та осколкові поранення  різних частин тіла у ході ракетних обстрілів одного з військових полігонів Рівненщини; одна особа отримала травми очей під час перебування у своєму будинку в одному з сіл Донецької області у ході касетного ракетного обстрілу. На підтвердження своїх слів чоловіки надали відповідні фото- і  відеоматеріали. З’ясовано, що допомогу у лікуванні захворювань органів зору для вищевказаного пораненого на волонтерських засадах надало Українське вітреоретинальне товариство.

Під час спілкування з пораненими особами скарг щодо якості надання для них медичної допомоги та умов їхнього перебування не надходило.

Порушень прав і свобод людини не встановлено.

У лікарні на інформаційних стендах розповсюджена інформація про порядок звернення до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та контакти гарячої лінії.