25/01/2024 14:13

Моніторинговий візит до Комунального підприємства «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради

Представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Владислав Носенко, разом з працівниками Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та спільно з експертом проєкту «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми» здійснили плановий візит до Комунального підприємства «Дитяча міська клінічна лікарня Полтавської міської ради».

Дитяча міська клінічна лікарня у Полтаві є лікувально-профілактичним закладом охорони здоров’я комунальної форми власності Полтавської міської територіальної громади.

Заклад надає послуги амбулаторної вторинної/спеціалізованої та стаціонарної вторинної/спеціалізованої, третинної/спеціалізованої медичної допомоги дітям віком від 0 до 18 років.

 У структурі лікарні функціонує стаціонарне відділення на 300 ліжок та відділення анестезіології та інтенсивної терапії – на 9.

Під час моніторингу зосередили увагу на питаннях дотримання прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, та відібраних від батьків.

На момент моніторингу у лікарні перебували 2 дитини, які перебувають у складних життєвих обставинах, та 1 дитина, яка залишилась без батьківського піклування, у зв’язку із відібранням її у матері. Протягом 2023 року у Лікарні перебували 30 таких дітей.

У лікарні  створили задовільні умови для перебування дітей, які належать до вразливих категорій, зокрема їх забезпечили:

  • чистою постільною та натільною білизною, що систематично змінюються;
  • змінним одягом та засобами особистої гігієни;
  • дитячим харчуванням;
  • у кожній палаті наявна індивідуальна тумба для зберігання особистих речей.

У відділеннях для дітей створили ігрові кімнати, у яких працюють з дітьми психологи та педагоги.

З’ясували, що діти розміщуються в одномісних сімейних палатах та   загальних палатах стаціонару згідно з віковими (0-3 роки, 3-6 років, 6-18 років) та статевими ознаками (хлопці та дівчата окремо). Палати та санітарно-гігієнічні кімнати відремонтовані та пристосовані для маломобільних груп населення.

За спостереженнями моніторів встановили, що взаємовідносини  медичного персоналу з дітьми доброзичливі та відкриті. Моніторингова група відзначила належне організаційне забезпечення лікарні та гарну затишну атмосферу, яка панує в ньому.

Адміністрація закладу дотримується вимог та рекомендацій щодо організації безпечної роботи в умовах воєнного стану. Так, у Лікарні наявні сховище та укриття, які укомплектовані на випадок довготривалого перебування дітей та персоналу з наявним запасом продуктів харчування, питної та технічної  води, медикаментів, облаштовані вбиральні. Сховище та укриття оснащені системою вентиляції, тепло- та водопостачанням, додатковим джерелом електроенергії з дизель-генератора, а також облаштовано палати для неонатального центру, блок інтенсивної терапії, операційну, післяопераційну палати.

Моніторинговий візит здійснили в рамках проєкту Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні «Зміцнення інституційної спроможності системи захисту прав дитини шляхом проведення моніторингу ситуації з дітьми», що впроваджується Благодійною організацією West Support in Ukraine.

Нагадуємо, що Ви можете звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у разі порушення Ваших прав чи прав Вашої дитини:

• за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

• на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

• на гарячу лінію: 0800501720;

• за тел. 044-299-74-08.