26/04/2023 17:26

Моніторинговий візит до Рожищенського навчально-реабілітаційного центру у Волинській області

Головний спеціаліст Відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Анастасія Соляр спільно з регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Волинській області Віталієм Єловим здійснили моніторинговий візит до комунального закладу Рожищенський навчально-реабілітаційний центр (далі — центр, заклад).

Центр функціонує з метою реалізації права на освіту дітей з особливими освітніми потребами, зумовленими складними порушеннями розвитку, їх інтеграції в суспільство шляхом здійснення комплексних реабілітаційних заходів, спрямованих на відновлення здоров’я, здобуття освіти відповідного рівня, розвиток та корекцію порушень.  Заклад надає послуги психолого-педагогічної допомоги батькам (особам, які їх замінюють), які виховують дітей з інвалідністю, з метою залучення їх та дітей до освітнього та реабілітаційного процесу, забезпечення системного кваліфікованого психолого-медико-педагогічного супроводу дітей із складними порушеннями з урахуванням стану їх здоров’я, особливостей психофізичного розвитку.

На день візиту у спеціалізованій школі-інтернат навчаються 77 дитини, з них 37 з інвалідністю, статус дитини, позбавленої батьківського піклування мають 2 дітей. На цілодобовому утриманні 40 дітей, 25 на змінному навчанні, 12 на дистанційному. Штат персоналу становить 90 осіб, з них 3 лікарів (педіатр, ортопед, невропатолог) та 4 медичні сестри.

Діти проживають в окремому спальному корпусі у кімнатах до 6 осіб, де у кожного є своя поличка для зберігання речей. У спальному корпусі розташована ігрова кімната та  приміщення, де розміщені шафи та полички для особистих речей, в усіх приміщеннях чисто, охайно, дотримується температурний режим. Всі кімнати оснащені відповідним обладнанням: стільці, столи, ліжками відповідно до віку, наявні іграшки, є розвиваючі ігри та навчальне обладнання. У технічному корпусі розташовані банна кімната з 4 душовими, пральня, гладильня та кімната зберігання господарських речей.

У навчальному корпусі є 8 кабінетів, комп'ютерний клас, майстерні, спортивний зал, бібліотека з читальним залом та кабінети комплексної реабілітації: ЛФК, масажний кабінет, психологічної корекції, логопедичний, казкотерапії, соціально-побутового орієнтування

Їдальня знаходиться в окремому блоці, одночасно вміщує до 50 осіб. Організація санітарно-гігієнічних вимог щодо харчування дітей знаходяться на достатньому рівні: наявний окремі цехи для хлібу, овочів. М'ясо, м'ясо птиці, риби, яєць та молочної продукції знаходяться в окремих холодильниках.

Також на території навчально-реабілітаційного центру є ігровий та спортивний майданчики, поле для гри у футбол та альтанка. Спеціалізована школа має власне укриття, що вміщує одночасно до 50 людей. В укритті розміщений біотуалет, калорифер, сидячі та лежачі місця, а також два кулери з водою для комфортного перебування дітей.

Під час візиту монітори виявили ряд недоліків, зокрема - погане освітлення приміщень, застарілі меблі, а також стеля та дах їдальні потребує ремонту.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.