18/05/2022 14:59

Моніторинг додержання прав підопічних Стрижавського дитячого будинку-інтернату Вінницької області в умовах воєнного стану

У межах реалізації національного превентивного механізму представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у центральних областях Валерій Ольховий спільно з регіональним представнивником Уповноваженого у Вінницькій області Ігорем Олійником та регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Наталею Гурковською здійснили моніторинговий візит до Стрижавського дитячого будинку-інтернату (далі -інтернат, заклад) Вінницької області з метою перевірки додержання прав дітей в умовах воєнного стану.

Інтернат є стаціонарною соціально-медичною установою, призначеною для тимчасового/постійного перебування/проживання дітей з інвалідністю віком від 4 до 18 років та осіб з інвалідністю віком до 35 років з порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду.

На день моніторингового візиту в інтернаті перебувало 149 осіб, які розміщуються в кімнатах від 3 до 5 осіб, штатна чисельність працівників закладу становить 113 осіб. Через агресію російської федерації до закладу евакуйовані 12 підопічних Покровського психоневрологічного інтернату Донецької області.

Мешканці забезпечені чотириразовим харчуванням, їм надається медична допомога, зі всіма підопічними укладені декларації із сімейним лікарем.

Під час перевірки виявлено недотримання санітарно-гігієнічних вимог в організації харчування підопічних, порушення правил товарного сусідства на харчоблоці, в коморі є продукти харчування, термін придатності яких сплив. Окрім цього виявлено порушення Правил зберігання та проведення контролю якості лікарських засобів у лікувально-профілактичних закладах, затверджених Міністерством охорони здоров’я від 16.12.2003 за № 584 (зі змінами), - не допускається сумісне зберігання лікарських засобів в одному холодильнику з продуктами харчування.

При особистому спілкуванні вихованці закладу не скаржилися на умови проживання, харчування, ставлення до них персоналу, внутрішньо переміщені підопічні висловлювали побажання після завершення бойових дій повернутись до свого закладу, оскільки звикли до нього.

Під час візиту було встановлено, що в закладі відсутні медичні ноші для евакуації маломобільних підопічних, що є недопустимим для даної установи з урахуванням загроз в умовах воєнного стану. Також потребує відповідного облаштування підвальне приміщення, яке використовується для укриття.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків.