26/07/2022 11:13

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, Львівською обласною державною адміністрацією

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

У межах здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим приділяється особлива увага питанню забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

З метою з’ясування інформації щодо додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу, співробітником Департаменту моніторингу рівних прав і свобод було проведено планову безвиїзну перевірку Львівської обласної державної адміністрації.

За результатами моніторингу стало відомо, що впродовж 2021 року за встановленням статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, до департаменту соціальної політики Львівської обласної державної адміністрації звернулося 3 особи. Протягом 2022 року особи, які вважають себе постраждалими від торгівлі людьми не звертались.

Департамент соціального захисту населення Львівської обласної державної адміністрації забезпечує на території Львівської області реалізацію державної політики з питань протидії торгівлі людьми.

Під час проведення безвиїзної перевірки з’ясовано, що цей департамент забезпечує впровадження та функціонування національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми.

Для забезпечення належної координації суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, розпорядженням першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації створено Координаційну раду з питань сімейної політики при Львівській обласній державній адміністрації.

З метою запобігання торгівлі людьми серед жінок і дівчат, які перетинають державний кордон у зв’язку з воєнними діями на території України, серед прихистків та координаційних центрів, а також у пунктах надання гуманітарної допомоги тимчасово переміщеним особам, розповсюджено 60 тисяч примірників інформаційно-просвітницьких матеріалів.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт, із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій, щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.