15/09/2022 09:45

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, Рівненською обласною державною адміністрацією

З метою з’ясування інформації щодо забезпечення Рівненською обласною державною адміністрацією ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, співробітником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено планову безвиїзну перевірку.

Протягом I півріччя 2022 року на території Рівненської області зафіксовано 2025 заяв від осіб, які постраждали від домашнього насильства, що на 10, 4 % більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За результатами моніторингу встановлено, що розпорядженням Голови Рівненської обласної державної адміністрації від 13.05.2021 № 364 затверджено Обласну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

З метою забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на регіональному рівні створено обласну координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.

Одним із важливих факторів додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, є забезпечення доступу до загальних та спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб для отримання соціальних послуг медичної, соціальної та психологічної допомоги. На території Рівненської території області створено 16 таких служб, а саме: 8 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі; 7 спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Зазначеними спеціалізованими службами підтримки здійснюється діагностика психологічного стану постраждалої особи, оцінювання ризиків продовження чи повторного вчинення щодо неї насильства, надається інформація про медичні, соціальні, психологічні, правові та інші послуги, які можна отримати.

З метою додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства на інформацію, Рівненською обласною державною адміністрацією  здійснюється інформаційно-просвітницька діяльність та висвітлюється інформація з цього питання на офіційному веб-сайті.

За результатами безвиїзного моніторингу готується звіт, який буде направлено до Рівненської обласної державної адміністрації із зазначенням недоліків та рекомендацій щодо покращення стану роботи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.