21/07/2022 15:56

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, Кіровоградською обласною державною адміністрацією

З метою перевірки додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, співробітником Департаменту моніторингу рівних прав і свобод Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено плановий безвиїзний моніторинг Кіровоградської обласної державної адміністрації.

За результатами перевірки встановлено, що організація та надання комплексної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, відповідає встановленим законодавством вимогам.

Зокрема, за I півріччя 2022 року Кіровоградською обласною державною адміністрацією зафіксовано 5152 звернення щодо вчинення домашнього насильства.

З метою забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на регіональному рівні, розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації створено обласну координаційну раду з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству, протидії торгівлі людьми.

Одним з важливих факторів надання допомоги та захисту постраждалим від домашнього насильства є створення мережі спеціалізованих служб підтримки.

У Кіровоградській області створено мережу спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, зокрема, 17 мобільних бригад та 3 спеціалізовані служби первинного соціально-психологічного консультування.

У межах виділеної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, в 2021 році в Кіровоградській області передбачено відповідні видатки для створення притулку.

Проте, станом на 1 липня 2022 року, функціонування притулку не розпочато.

Також розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 19.05.2021 № 409-р затверджено Обласну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.

У період дії воєнного стану проведено семінари для внутрішньо переміщених осіб, під час яких розглядалися питання запобігання та протидії домашньому насильству.

В місцях компактного проживання/перебування внутрішньо переміщених осіб проводиться інформаційно-просвітницька робота: розповсюджуються буклети та пам’ятки щодо форм, причин та наслідків домашнього насильства, прав постраждалих осіб на захист і допомогу, а також про відповідальність кривдників.

За результатами безвиїзного моніторингу готується звіт, який буде направлено до Кіровоградської обласної державної адміністрації.