03/05/2022 16:28

Моніторинг додержання прав осіб постраждалих від торгівлі людьми Стрижавською селищною та Калинівською міською радами на Вінниччині

Працівниками Відділу регіонального представництва Уповноваженого у центральних областях Олегом Левицьким та Ігорем Олійником, здійснено візити до Стрижавської селищної та Калинівської міської рад Вінницької області , з метою моніторингу додержання прав осіб постраждалих від торгівлі людьми.

Під час візиту до Стрижавської селищної ради встановлено, що у відділі соціального захисту населення не визначено відповідальну особу у сфері запобігання та протидії постраждалих від торгівлі людьми, не заведено «Журнал обліку осіб, які постраждали/потерпілі від торгівлі людьми» який передбачений Наказом Міністерства соціальної політики України від 11.01.2016 року №4/5.

За інформацією, отриманою від посадових осіб селищної ради, у минулому та поточному роках із заявами про встановлення статусу особи, які постраждали від торгівлі людьми, громадяни не зверталися.

Відповідно до рішення Стрижавської селищної ради від 13.10.2021 затверджено комплексу програму соціального захисту населення Стрижавської територіальної громади на період до 2025 року, в яку входить комплекс заходів, щодо протидії торгівлі людьми.

В селищній раді проводяться просвітницькі заходи щодо протидії торгівлі людьми, інформація про які розміщуються на офіційному веб-сайті в розділі новини, крім цього на веб-сайті ради розміщено публікації де наявні телефони національної Гарячої лінії із попередження домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації.

Під час візиту до Калинівської міської ради встановлено, що відповідно до Розпорядження міської ради від 21.04.2021 року за №40 призначено координатора з питань здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі та забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, а також попередження протидії торгівлі людьми, однак не визначено відповідальну особу у сфері запобігання та протидії торгівлі людьми.

В ході візиту встановлено, що у міській раді не розроблено «Журнал осіб, які постраждали/потерпілі від торгівлі людьми», жодної цільової програми з цього питання органом місцевого самоврядування не ухвалено, просвітницькі заходи для цільових аудиторій не проводились, соціальна реклама не замовлялась та не поширювалась.

Під час візиту проведено моніторинг наповненості офіційного веб-сайту Калинівської міської ради встановлено, що інформація про запобігання торгівлі людьми, про потенційні ризики, про права постраждалих осіб відсутня. Крім цього контакти посадових осіб/структурних підрозділів з цього питання також відсутні.

За підсумками моніторингових візитів будуть підготовлені звіти та направлено відповідні акти реагування.