06/10/2022 09:13

Моніторинг додержання прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, в Київській міській клінічній лікарні № 6

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

У межах здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим приділяється особлива увага питанню забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства.

З метою моніторингу додержання прав людини і громадянина на проведення та документування результатів медичного обстеження осіб, які постраждали від домашнього насильства та надання їм медичної допомоги працівниками регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях здійснено дистанційний моніторинг в комунальному некомерційному підприємстві «Київська міська клінічна лікарня № 6» Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації.

Під час моніторингу з’ясовано, що керівництвом закладу частково вжито організаційних заходів щодо виконання Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження осіб, постраждалих від домашнього насильства, або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ України від 01.02.2019 № 278, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 березня 2019 року за №262/33233.

У медзакладі визначено відповідальну особу за організацію проведення медичного обстеження постраждалих осіб та документування його результатів.

Впродовж 2021 року та 9 місяців 2022 року до медзакладу за медичною допомогою звернулося 2 особи, які постраждали від домашнього насильства або особи, які ймовірно постраждали від домашнього насильства.

Окремий облік щодо видачі лікарняних зазначеній категорії осіб не здійснюється.

У закладі є штатний психолог, який у разі потреби залучається до надання психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства.

У ході візиту встановлено обмеження прав громадян, гарантованих статтею 3 Конституції України, та регламентованих статтею 12 Закону України «Про запобігання і протидію домашньому насильству», Порядком взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658, Порядком проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2019  № 278 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.03.2019 за № 262/33233.

За результатами моніторингу підготовлено детальний звіт з рекомендаціями, який буде скеровано керівнику закладу для усунення недоліків.