22/01/2024 17:25

Канада та Норвегія готові допомагати в поверненні українських громадян додому: Омбудсман провів зустріч з послами двох країн

Конкретні кроки для повернення наших громадян додому: Канада та Норвегія – країни, які готові допомагати!

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець сьогодні вперше зустрівся з послами одразу двох країн: Канади – Наталкою Цмоць, Норвегії – Хеленою Санд Андерсен.

Головна мета розмови – обговорення конкретних кроків реалізації четвертого пункту Формули миру. Адже ці країни – співголови робочої групи з реалізації цього пункту (co-chair country).

Кроки, які сторони обговорили, були спрямовані на всі три категорії:

- повернення депортованих і примусово переміщених дітей;

- повернення цивільних громадян;

- повернення військовополонених.

Посли Канади та Норвегії запропонували їхні бачення розв’язання проблем і подальшої взаємодії, залучення нових країн. Своєю чергою, Омбудсман України наголосив на необхідності створення нових механізмів, які справді будуть дієвими. Адже йдеться про життя людей!

Також під час зустрічі були порушені питання відвідування українських громадян міжнародними організаціями, залучення країн-покровительок. Дмитро Лубінець розповів про роботу в Давосі, Джидді, на Мальті, співпрацю з міжнародними партнерами. Обговорили й подальшу можливу роботу Міжнародної коаліції країн за повернення українських дітей.

Окрім цього, Омбудсман запропонував нашим партнерам такі кроки для втілення:

- Продовжити роботу над верифікацією та пошуком депортованих українських дітей;

- Посилити роботу над притягненням до відповідальності винних, зокрема видачі нових ордерів на арешт вищому керівництву РФ за незаконне ув’язнення та утримання цивільних громадян;

- Створити реабілітаційні центри для кожного з трьох категорій, аби люди, які повертаються додому, могли відновитися як психологічно, так і фізично.

Дмитро Лубінець висловив вдячність Канаді та Норвегії за підтримку української Формули миру, зокрема й четвертого пункту, а також за продуктивну зустріч та кроки, які запропонували Наталка Цмоць та Хелена Санд Андерсен.