07/11/2024 14:45

Інформаційна безпека для родин полонених: що варто знати про маніпуляції з боку РФ

В Офісі Омбудсмана України відбулася чергова зустріч із членами родин зниклих безвісти та полонених військовослужбовців з числа особового складу 58-ї бригади. 

На запитання рідних відповідали представники Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, Генштабу, МВС та військової частини. Про це повідомив у своєму Telegram-каналі Дмитро Лубінець.

Представник Уповноваженого в системі органів сектору безпеки й оборони Юрій Ковбаса розповів про механізми обміну листами військовополонених між обома сторонами. Членів родин також цікавили шляхи, якими Україна повертає додому полонених воїнів, а також – як держава працює над тим, щоб віднайти зниклих безвісти. Присутнім повідомили, що якщо вони мають додаткову інформацію про своїх Захисників, то її варто передавати до Координаційного штабу телефоном, або додавати ці відомості в Особистому кабінеті власноруч. Також представниця КШ повідомила про те, яким чином формуються списки на обмін, в яких враховуються норми Женевських конвенцій. Пріоритетність надається тяжкохворим, тяжкопораненим та жінкам. 

Під час цієї зустрічі членів родин застерегли від російських маніпуляцій та закликали не довіряти тим, хто телефонує і обіцяє повернути їхніх родичів, які перебувають у полоні. 

«Шахраї моніторять соцмережі, тож членам родин не варто публічно повідомляти персональні дані оборонців, які нині перебувають у полоні, адже це може їм зашкодити», – застеріг Омбудсман України. 

Росія вже не одноразово використовувала членів родин як об’єктів своїх маніпуляцій, тож варто дотримуватися інформаційної гігієни та довіряти лише офіційній інформації, яку на офіційних сторінках надає українська влада.