10/06/2022 10:26

Громадяни, які постраждали від торгівлі людьми, можуть звернутись до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Статтею 3 Конституції України проголошено, що людина, її життя та здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Військова агресія, спрямована проти цивільного населення, є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Гуманітарна катастрофа у містах України, щоденні обстріли ворогом змусили майже 8 мільйонів наших співвітчизників залишати охоплені війною регіони України, шукаючи захисту та допомоги в інших областях.

Вимушена зміна місця проживання в пошуках безпечного притулку підвищує ризик потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Особливо вразливими є жінки, діти та особи з інвалідністю.

Торгівлю людьми визнано кримінальним злочином, який порушує основоположні права людини.

Найпоширенішими видами експлуатації є примусова праця, залучення до жебракування, сексуальна експлуатація, вилучення органів, втягнення у злочинну діяльність та використання у збройному конфлікті.

Особам, які постраждали від торгівлі людьми українським законодавством гарантується одноразова матеріальна виплата та комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з їх особистих потреб.

Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми та не отримали належної допомоги можуть звернутись до Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Звернутися можна поштою (адреса: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008), електронною поштою: hotline@ombudsman.gov.ua або зателефонувати на гарячу лінію (тел.: 0800501720).