04/06/2024 14:54

Додержання права людини і громадянина на забезпечення культурними послугами в умовах воєнного стану

Працівник Департаменту моніторингу додержання соціальних та економічних прав Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини здійснив дистанційний моніторинг щодо додержання права людини і громадянина на забезпечення культурними послугами в умовах воєнного стану.

Під час моніторингу досліджувалися питання: стану виконання плану заходів щодо реалізації Концепції реформування системи забезпечення населення культурними послугами, заходів Міністерства культури та інформаційної політики України спрямованих на додержання права людини і громадянина на забезпечення культурними послугами в умовах воєнного стану.

Аналіз інформації, наданої Міністерством культури та інформаційної політики України, розміщеної на сайті Міністерства, а також отриманої з відкритих джерел свідчить про позитивні зрушення щодо порушених під час монітрингу питань. Зокрема за інформацією, наданою МКІП, відновлено повністю - 171 об’єкт культурної інфраструктури, відновлено частково - 253, не відновлено/невідомо - 1563.

Найбільше повністю відновлених об’єктів культурної інфраструктури в місті Києві та Київській області (36), Житомирській області (29), Миколаївській (28) та Дніпропетровський (28).

Частково відновлених об’єктів культурної інфраструктури найбільше у місті Києві та Київські області (56), у Харківській області (38), Херсонській області (34), Чернігівській області (30).

Зокрема, серед повністю чи частково відновлених об’єктів культурної інфраструктури: Національний музей Тараса Шевченка, Національна філармонія України, Національний музей літератури України, Одеський національний академічний театр опери та балету, Державне підприємство «Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка», Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин яр», Харківська державна наукова бібліотека ім. В.Г. Короленка, Національний архітектурно-історичний заповідник «Чернігів стародавній» та інші.

Разом з тим, встановлено окремі недоліки, зокрема не підготовлено методичні рекомендації щодо структури та функціонування системи управління у сфері культури на регіональному та місцевому рівні.

За результатами моніторингу складено звіт із наданням відповідних рекомендацій Міністерству культури та інформаційної політики України.