05/06/2024 11:14

За реагування Уповноваженого поновили право постраждалої на захист від домашнього насильства та притягнення кривдника до відповідальності

Під час моніторингу ЗМІ виявили інформацію про вчинення фізичного насильства чоловіком відносно своєї дружини в присутності дитини. Все це відбувалось на очах у перехожих. На заклики зупинитись, чоловік не реагував.

З метою своєчасного реагування та надання допомоги постраждалій, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповноважений) негайно скерував запити до органу національної поліції та органу місцевого самоврядування.

Уповноважений також з’ясував, що на наступний день після скоєного кривдник в стані алкогольного сп’яніння повторно вчинив фізичне насильство відносно своєї дружини.

Внаслідок реагування Уповноваженого, працівники поліції відносно кривдника склали 2 протоколи про адміністративне правопорушення передбачене статтею 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення, які направлено до суду для прийняття відповідного рішення, а також винесено терміновий заборонний припис стосовно кривдника терміном на 10 діб, із заборонною на вхід та перебування в місці проживання (перебування) постраждалої особи та заборонною в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою.

Відповідно до статті 27 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» чоловіка поставлено на профілактичний облік за категорією «кривдник» та проведено профілактичну бесіду.

Крім того, відповідно до Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі про вказані події працівниками поліції повідомлено відповідну службу у справах дітей та сім’ї, управління соціального захисту населення та службу ювенальної превенції.

Також фахівці Центру соціальних служб здійснили виїзд за адресою проживання постраждалої особи та поінформовано її про права та соціальні послуги, якими вона може скористатися.

За результатами реагування Уповноваженого право постраждалої особи на інформацію, захист від домашнього насильства та притягнення кривдника до відповідальності поновили.

Нагадую, що у разі порушення/обмеження прав і свобод, неналежного реагування або відмови у наданні необхідної допомоги, громадяни України, іноземці та особи без громадянства можуть звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини:

– за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;

– на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;

– на гарячу лінію: 0800501720;

– за тел.: 044-299-74-08».