19/08/2022 15:07

Уповноважений зустрівся з Генеральною секретаркою Данської ради у справах біженців та її колегами

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець провів зустріч із Генеральною секретаркою Данської ради у справах біженців | Danish Refugee Council Шарлотте Сленте та її колегами.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини розповів про ситуацію з правами людини в умовах повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України. Було акцентовано увагу на правах українців, які змушені були покинути свої домівки та стали біженцями, а також на фактах примусової депортації громадян до тимчасово окупованих територій та території Росії.

Дмитро Лубінець ознайомив з актуальними цифрами щодо кількості осіб, які виїхали закордон, а також тих, хто став внутрішньо переміщеними особами та розповів з якими проблемними питаннями вони стикаються. Обговорили також депортацію українських дітей на територію Росії важливість їхньої підтримки, захисту та повернення на Батьківщину.

«Дії, які ворог вчиняє з українцями на тимчасово окупованих територіях є порушенням норми статті 49 Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка забороняє здійснювати примусове переселення або депортацію осіб з окупованої території», - наголосив Омбудсман.

Зі свого боку, Шарлотте Сленте розповіла про діяльність Данської ради у контексті надання допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам. Вона зазначила, що Данська рада має значний досвід роботи під час військових конфліктів та конкретні практичні напрацювання для осіб, які потребують допомоги. Генеральна секретарка повідомила, що Данська рада працювала в Україні до повномасштабного вторгнення Російської Федерації та має розуміння, з якими викликами стикаються громадяни України.

Шарлотте Сленте наголосила, що готова до змістовної співпраці з Секретаріатом Уповноваженого, з метою надання кращої та ефективної допомоги українцям як на території нашої країни, так і за кордоном.

Результатом зустрічі стала домовленість сторін про подальший діалог задля започаткування конкретних проєктів: експертної підтримки та спільних моніторингів. Першим таким заходом стане зустріч щодо заходів на захист прав дітей, які вимушено перебувають за межами України.