17/05/2023 09:26

У сучасній демократичній Україні немає місця дискримінації та нерівності!

17 травня відзначається Міжнародний день проти гомофобії і трансфобії.

Саме в цей день 1990 року Генеральна асамблея ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я) виключила гомосексуальність зі списку психічних захворювань (Міжнародної класифікації хвороб), що в подальшому стало поштовхом до адвокаційної кампанії «За міжнародний день боротьби з гомофобією».

У 2006 році Голова Європарламенту оголосив заяву про визнання Міжнародного дня проти гомофобії і трансфобії.

В Україні гомосексуальність перестала вважатися злочином у 90-х роках – до того часу існувала кримінальна відповідальність за добровільні сексуальні контакти між чоловіками. Декриміналізація ж дозволила ЛГБТ-людям нарешті заявити про себе привселюдно.

Україна на шляху євроінтеграції ставить права людини у пріоритет внутрішньої політики. Права людини для ЛГБТІ – невід’ємна складова прав людини як таких.

Відповідно до статті 14 Конвенції ООН про захист прав людини і основоположних свобод та статей 21 і 24 Конституції України, кожній людині гарантовані права та свободи без дискримінації за будь-якою ознакою.

13 березня 2023 року у Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт «Про інститут реєстрованих партнерств». Ідеєю законопроєкту є необхідність врегулювання питання законодавчого визнання одностатевих партнерств та відповідного усунення дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

«У сучасній демократичній Україні немає місця дискримінації та нерівності. Наголошую на неприпустимості розпалювання ворожнечі щодо представників ЛГБТІК-спільноти та порушення рівноправності громадян», - зазначає Уповноважений Верховної Ради з прав людини.