13/09/2022 17:05

Результати моніторингу додержання прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, у КНП «Чернігівська районна лікарня»

Працівником регіонального представництва Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в північних областях Іриною Жмакою за участі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Чернігівській області Алли Лепехи здійснено моніторинговий візит до комунального некомерційного підприємства «Чернігівська районна лікарня», з метою перевірки додержання прав людини на проведення та документування результатів медичного обстеження осіб, постраждалих або ймовірного постраждалих від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги.

КНП «Чернігівська районна лікарня» діє як спеціалізований медичний заклад вторинного рівня надання медичної допомоги.

Під час візиту з’ясовано, що керівництвом закладу вжито організаційних заходів щодо виконання Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ України від 01.02.2019 № 278, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 березня 2019 року за №262/33233.

Зокрема, визначено відповідальною особою за організацію проведення медичного обстеження постраждалих осіб та документування його результатів медичного директора з експертизи тимчасової непрацездатності. Доручено фіксувати результати проведення медичного обстеження постраждалих осіб у Журналі реєстрації фактів виявлення (звернення) про вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі.

У закладі є штатний психолог, який у разі потреби залучається до надання психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.

Відповідно до отриманої інформації, поточного року до медзакладу звернулися 2 особи, які постраждали або ймовірно постраждали від домашнього насильства та отримали медичну допомогу. Цим особам листки непрацездатності не видавались. Разом з тим, отримати зазначену інформацію за попередні роки не виявилось можливим, оскільки внаслідок ракетних обстрілів під час ведення бойових дій у лютому зазнали пошкодження приміщення лікарні та було втрачено оргтехніку і відповідну документацію.

Також було з’ясовано, що органи Нацполіції інформуються про виявлені факти домашнього насильства лише телефоном без подальшого письмового підтвердження з дотриманням правового режиму інформації з обмеженим доступом.

За інформацією адміністрації закладу, навчання медичного персоналу з даного питання в поточному році не проводилось.

За результатами моніторингового візиту готується детальний звіт з рекомендаціями, який буде скеровано керівнику закладу для усунення недоліків.