11/08/2022 09:10

Просвітницький захід щодо забезпечення прав людини і громадянина в умовах воєнного стану для співробітників Управління соцзахисту населення Краматорської РДА Донецької області

Спеціалісти Управління регіонального представництва в Донецькій та Луганській областях Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Вікторія Бібля та Наталія Юдіна провели просвітницький захід «Особливості забезпечення прав і свобод людини і громадянина в умовах воєнного стану. Права внутрішньо переміщених осіб» для співробітників Управління соціального захисту населення Краматорської районної державної адміністрації Донецької області (далі – Управління).

У зв’язку з проведенням на території Донецької області активних бойових дій, Управління тимчасово переміщено до міста Дніпро. Захід відбувся в онлайн-режимі за участю 18 осіб.

Співробітникам Управління розповіли про діяльність інституції Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, зокрема в чому головна мета парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина, роз’яснили порядок звернення до Омбудсмана, а також надали контактну інформацію Секретаріату Уповноваженого.

Крім того, учасників ознайомили із законодавчим регулюванням дії воєнного стану, механізмом його запровадження та скасування, особливостями реалізації прав і свобод громадян. Більш детально зупинилися на правах і свободах людини і громадянина, які не можуть обмежуватися протягом дії воєнного стану, зазначені у статті 64 Конституції України

Обговорили порядок реєстрації та обліку громадян, які є внутрішньо переміщеними особами, наявні державні та міжнародні гарантії для громадян даної категорії, порядок перетину державного кордону України в умовах воєнного стану, процедуру відновлення втрачених документів, питання компенсації за пошкоджене житло. Начальник Управління розповіла, з якими питаннями громадяни звертаються до органів соціального захисту. Зокрема, щодо порядку оформлення та отримання соціальних виплат, гуманітарної допомоги, ліків; алгоритму дій з метою отримання компенсації за втрачене майно.

Учасники заходу мали можливість отримати індивідуальне консультування з питань реалізації їхніх прав. Так, деяких працівників Управління цікавило питання компенсації за житло, пошкоджене внаслідок бойових дій на території Донецької області. Сума такої компенсації встановлюється згідно з опосередкованою вартістю житла в регіоні, але не більше 300 тисяч гривень. Заяву про компенсацію можна подати протягом дії воєнного стану та впродовж 90 днів після його закінчення.

На всі запитання надано обґрунтовані роз’яснення відповідно до чинного законодавства.