05/10/2022 11:07

Просвітницький семінар з питань працевлаштування внутрішньо переміщених осіб у Рівненській області

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Рівненській області Олександр Сєрих та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Рівненській області Сергій Іллюк взяли участь у просвітницькому семінарі щодо працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, який проводився Рівненським міським центром зайнятості (далі – Рівненський МЦЗ) за сприяння ГО «Рівненська обласна організація «Українська асоціація маркетингу».

В заході взяли участь близько 30 громадян зі статусом внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), керівниця відділу рекрутингу Рівненського МЦЗ, представниця Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Рівне та начальник інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров’я Рівненської міської ради (далі – РМР).

Мета проведення семінару – інформування ВПО про наявні вакансії та реальні можливості в працевлаштуванні на території міста Рівне, роботу Офісу Омбудсмана щодо захисту їхніх соціальних, трудових та інших прав, порядок отримання правових консультацій для ВПО та можливості з отримання ними медичних послуг.

Працівник Секретаріату Уповноваженого поінформував про роботу Офісу Омбудсмана у захисті та поновленні порушених прав громадян, зокрема ВПО, можливості звернення до Уповноваженого (по телефонах «гарячої» лінії, шляхом подання електронного звернення, через пошту та на особистому прийому в громадській приймальній регіонального представництва).

Крім того, Олександр Сєрих зупинився на окремих аспектах розгляду звернень ВПО щодо надання гуманітарної допомоги, а також розповсюдив поміж учасників семінару інформаційні матеріали з актуальними телефонами осередків Товариства Червоного Хреста в Рівненській області, органів державної влади, місцевого самоврядування та волонтерських організацій, які дотичні до різного роду питань, що цікавлять ВПО.

Заступниця директора Рівненського міського центру зайнятості повідомила, що з початку повномасштабної війни до них звернулося 1200 осіб з числа ВПО, з яких 400 було працевлаштовано. Також вона детально зупинилася на наявних на сьогодні вакансіях (зокрема наголосила у гострій потребі у швачках); можливостях припинення ВПО в односторонньому порядку трудових відносин з роботодавцем, якщо підприємство залишилося на тимчасово окупованій території; можливостях ВПО безкоштовно пройти перепідготовку на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості та наголосила, що роботодавець протягом двох місяців може отримати компенсацію за виплату заробітної плати для ВПО у випадку їх працевлаштування до себе на роботу.

Представниця Української Гельсінської спілки з прав людини в м. Рівне розповіла, що Рівненський осередок займається збором інформації та свідчень про воєнні злочини в Україні, надає правові консультації для ВПО та допомогу в підготовки звернень до Європейського суду з прав людини щодо компенсації за знищене та пошкоджене житло ВПО.

Очільниця інформаційно-аналітичного центру управління охорони здоров’я РМР надала інфромацію про центри первинної медико-соціальної допомоги на території міста Рівне, в яких ВПО можуть отримати медичні послуги, в тому числі без переукладення декларації із сімейним лікарем (наприклад вакцинація), а також розповіла про програму «Доступні ліки у воєнний час».

Після завершення семінару його учасників запросили оглянути навчальні та виробничі приміщенні Рівненського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості з метою наочної демонстрації для ВПО можливостей у навчанні та подальших перспектив у працевлаштуванні.