16/04/2025 10:20

Повернення наших громадян з полону — пріоритет державної політики

Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив, що робота з пошуку і звільнення військовополонених, які утримуються на території РФ, не припиняється ні на мить. У активному режимі триває діяльність Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими та всіх залучених державних органів, зокрема Офісу Омбудсмана, Служби безпеки України, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ, СЗРУ, ГУР МО.

«Як Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та як член Ради КШ, взяв участь у засіданні у форматі онлайн. Адже повернути додому кожного полоненого українця — є пріоритетом, над реалізацією якого системно працює держава», — зазначив Дмитро Лубінець.

Омбудсман додав, що за понад три роки повномасштабної війни з російського полону вже вдалося звільнити 4306 українських військових та цивільних. Цей результат — заслуга скоординованих зусиль держави та громадянського суспільства.

Під час останнього засідання Ради Координаційного штабу було розглянуто низку актуальних питань, пов’язаних із підвищенням ефективності переговорного процесу, визначенням пріоритетності обмінів, а також розширенням інституційної спроможності Штабу.

Також йшлося про необхідність якнайшвидшого відкриття представництв Штабу в усіх регіонах України та запуску роботи Громадської ради, що дозволить посилити взаємодію з родинами полонених, залучити громадськість до контролю та комунікації, а також забезпечити більш широку присутність держави на місцях. 

Для більш ефективної та злагодженої роботи Рада Координаційного штабу ухвалила низку організаційних рішень. Зокрема, в Миколаєві буде можливість приймати мешканців Криму.

 «Я особисто, мій Представник у секторі безпеки й оборони Юрій Ковбаса, представники в регіонах постійно проводимо зустрічі з родинами по всій Україні. Не з чуток знаємо про всі проблеми, намагаємося врегулювати системні», — зауважив Дмитро Лубінець.

Окрему увагу Рада приділила роботі центрів підтримки родин полонених, що вже функціонують у Львові, Вінниці, Миколаєві та Харкові. Їхнє завдання — надання психологічної, правової та інформаційної підтримки родинам.

«Повернення кожного українця з полону — наш спільний обов’язок. І лише спільними, скоординованими зусиллями ми зможемо досягти результату», — наголосив Уповноважений.