12/04/2022 19:26

Попередження потрапляння в ситуацію торгівлі людьми в умовах збройної російської агресії проти України

Воєнна агресія, спрямована проти цивільного населення, є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Гуманітарна катастрофа у містах України, щоденні обстріли ворогом змушують наших співвітчизників залишати охоплену війною Україну, шукаючи захисту та допомогу закордоном.

За даними Представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців в Україні близько 4,5 мільйонів людей покинули країну. Переважна більшість – це жінки, діти, люди похилого віку.

Вимушена міграція в пошуках безпечного притулку підвищує ризик потрапляння у ситуацію торгівлі людьми. Особливо вразливими є жінки, діти та особи з інвалідністю.

Хвиля мігрантів з України до сусідніх держав стала найбільшою міграційною кризою з часів Другої світової війни. Питанню консолідації зусиль задля захисту наших співгромадян порушила в своєму виступі посол США при Організації Об’єднаних Націй Лінда Томас-Грінфілд під час дебатів у Раді Безпеки ООН щодо становища жінок та дітей в Україні.

Потрапляння людини в ситуацію торгівлі людьми спричиняє порушення прав кожного громадянина, таких як право на життя, повагу до гідності, на свободу та особисту недоторканність, свободу пересування та інші.

У умовах війни росії проти України ризик потрапляння людей в ситуацію торгівлі людьми зростає. З початком широкомасштабної збройної агресії рф до Уповноваженого надходить велика кількість звернень від громадян щодо надання державної підтримки особам, які постраждали внаслідок воєнних дій та їх наслідків.

Якщо ви вимушено перебуваєте за кордоном та постраждали від торгівлі людьми або стали свідком такого злочину, у разі можливості, невідкладно повідомляйте про це працівників правоохоронних органів, волонтерських, громадських організацій, або будь-якій особі, якій довіряєте.