08/11/2022 15:40

На Полтавщині проведено інформаційне заняття «Прояви дискримінації та її форми» для представників ключових груп населення

Працівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Владислав Носенко та регіональний координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Полтавській області Віра Яковенко, разом с директором ГО «Леголайф-Україна» в Полтавській області Мариною Гридіною-Погорілою, провели інформаційне заняття «Прояви дискримінації та її форми» для представників ключових груп населення. Захід відбувся на базі БО Східного ресурсного центру «ВОЛНа»

Учасників поінформували, що під дискримінацією слід розуміти менш прихильне ставлення до людини через те, що вона чимось вирізняється від інших (має якусь властиву їй ознаку).

Ознайомили слухачів з формами дискримінації (пряма дискримінація, непряма дискримінація, підбурювання до дискримінації, пособництво у дискримінації, утиск), обговорили їх біль детально.

Увагу учасників заходу звернули на те, що організаційно-правові засади запобігання та протидії дискримінації, задля забезпечення рівних можливостей з реалізації прав і свобод людини та громадянина, визначає Закон України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні». Також відповідно до Конституції України, загальновизнаних принципів і норм міжнародного права та міжнародних договорів України, всі особи, незалежно від їхніх певних ознак, мають рівні права і свободи, а також рівні можливості для їх реалізації. Форми дискримінації з боку державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових осіб, юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб, забороняються.

Учасникам роз’яснили механізм, як складати скаргу про дискримінацію та кому саме скаржитись, зазначили, що Уповноважений Верховної Ради України з прав людини здійснює нагляд за виконанням Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» та його функції.

Після завершення заходу учасникам надали персональні консультації та роз’яснення. Основні запитання, поставлені під час консультацій, стосувалися земельного, цивільного, кримінально-виконавчого та кримінального процесуального законодавств.