17/10/2022 15:07

Моніторинг забезпечення Чернівецькою міською радою функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

У межах здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим приділяється особлива увага питанню забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства.

З метою з’ясування стану забезпечення Чернівецькою міською радою функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, у тому числі в умовах воєнного стану, працівником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено планову безвиїзну перевірку.

Протягом поточного року (9 місяців) 160 осіб, які постраждали від домашнього насильства, отримали психологічну, інформаційну та юридичну допомогу у спеціалізованих службах підтримки.

Під час здійснення безвиїзної перевірки з’ясовано, що на території Чернівецької громади діє 2 спеціалізовані служби підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, а саме:

денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, з кризовою кімнатою;

мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Також Чернівецькою міською радою поінформовано, що здійснення інформаційно-просвітницької діяльності працівниками спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб щодо форм, причин і наслідків домашнього насильства, зокрема у період воєнного стану, проводиться під час виїздів мобільної бригади, телефонного консультування та на відповідних зустрічах.

Окрім того, Чернівецькою міською радою не в повному обсязі надано запитувану інформацію, зокрема стосовно здійснення інформування про домашнє насильство, його форми та прояви, права постраждалих осіб на захист і допомогу, а саме отримання безоплатної вторинної правової допомоги, а також про відповідальність кривдників.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій щодо покращення забезпечення Чернівецькою міською радою функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.