22/07/2022 10:05

Моніторинг стану забезпечення Подільською РДА Одеської області ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи з протидії домашньому насильству

Регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Одеській області Яна Кузьміна здійснила безвиїзний моніторинг стану забезпечення Подільською районною державною адміністрацією Одеської області ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, задля ефективного реагування на кожен випадок насильства, в тому числі в умовах воєнного стану.

За результатами моніторингу встановлено, що відповідальним структурним підрозділом за реалізацію передбачених законодавством заходів, спрямованих на протидію домашньому насильству, є Управління соціального захисту населення Подільської районної державної адміністрації Одеської області, а заступника голови райдержадміністрації визначено відповідальним за координацію заходів із запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі на території району.

Станом на 01.07.2022 року, протягом поточного року надійшло 407 звернень щодо насильства в сім’ї, з них 9 – від дітей, 363 - від жінок, 35 – від чоловіків. 13 особам винесено офіційні попередження, 64 особам – термінові заборонні приписи. 288 осіб перебувають на обліку з приводу вчинення насильства в сім’ї, з них – 64 жінки, 217 чоловіків в Управлінні превентивної діяльності Головного управління Національної поліції, в ювенальній превенції поліції – 7 чоловіків.

111 сімей занесено до Банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах з приводу насильства в сім’ї, 60 сімей охоплено соціальним супроводом, 230 осіб охоплено соціальними послугами з приводу насильства в сім’ї, 37 дітей перебувають на обліку з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними.

Працівниками Подільської районної державної адміністрації Одеської області надається методична допомога представникам міської, селищних, сільських рад з метою належної організації надання соціальних послуг, соціальної підтримки особам/сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі через проблему домашнього насильства.

Водночас з’ясовано, що не розроблена районна програма в сфері запобігання та протидії домашньому насильству, а затверджені Комплексною програмою соціальної підтримки населення на 2022-2025 роки заходи щодо запобігання вчинення насильства та надання соціальних послуг особам, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі - не фінансуються.

За результатом моніторингу буде сформовано звіт та направлено відповідний лист-реагування.