15/08/2023 10:14

Моніторинг Служби у справах дітей Сторожинецької міської ради Чернівецької області на додержання прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах

Представник Уповноваженого у Чернівецькій області Ірина Ісопенко та головний спеціаліст Відділу сприяння роботі регіональних представництв Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Аліна Пітей-Маляр здійснили моніторинговий візит до Служби у справах дітей Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області  (далі – Служба), з метою перевірки додержання прав дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.                               

Служба є відокремленим виконавчим органом ради у статусі юридичної особи публічного права з 06.04.2021 та діє на підставі Положення про Службу у справах дітей Сторожинецької міської ради Чернівецького району Чернівецької області.

Відповідно до штатного розпису чисельність працівників Служби становить 4 особи. Фактично працює 3 осіб.

Утворено комісію з питань захисту прав дитини та проведено за період 2023 року 12 засідань.

Основними напрямами діяльності Служби є забезпечення прав, свобод  і законних інтересів дітей, запобігання бездоглядності та вчинення ними правопорушень, усунення причин; розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення умов для реалізації права кожної дитини на виховання у сім’ї.

У Сторожинецькій громаді проживають 11529 дітей. На обліку -141 дитина, яка перебуває в складних життєвих обставинах та 65 дітей з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На  території громади 4 патронатних сім’ї, 3 дитячих будинки сімейного типу, 30 опікунів та піклувальників, 6 дітей – жертв домашнього насильства, 379 дітей з числа ВПО, з них 24 особи отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Служба працює у напрямі виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах та вчасно реагує на повідомлення про таких дітей. Акти оцінки рівня безпеки складаються.

Водночас виявлено деякі порушення у роботі Служби: в оформленні та веденні журналів, персональний склад мультидисциплінарної команди не визначений. При вибірковій перевірці особових справ з’ясовано, що не у всіх є обліково-статистичні картки дитини та не поновлені індивідуальні плани.

Слід зазначити, що фахівець Служби працює в Єдиній інформаційно-аналітичній системі «Діти» (єдина організаційно-технічна, інформаційно-аналітична система, призначена для накопичення, зберігання, обліку, пошуку та використання даних про дітей, які залишились без батьківського піклування, дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їхнього числа.

За результатами моніторингу буде складено та направлено для виконання детальний звіт з рекомендаціями.