24/10/2022 17:30

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу Чернівецькою ОДА

З метою з’ясування інформації щодо додержання органами державної влади і місцевого самоврядування прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на захист та допомогу співробітником Департаменту моніторингу рівних прав і свобод було проведено планову безвиїзну перевірку Чернівецької обласної держаної адміністрації.

За результатами моніторингу встановлено, що заходи, спрямовані на протидію торгівлі людьми, здійснюються відповідно до вимог законодавства.

Зокрема впродовж 2021 року одній особі, яка звернулась до Чернівецької обласної державної адміністрації, встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, з початку 2022 року таких статусів не встановлено.

З метою додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на необхідну допомогу та захист у Чернівецькій області функціонує 2 притулки для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Слід відзначити, що до Чернівецької обласної комплексної програми соціальної підтримки окремих категорій громадян «Турбота», передбачено надання одноразової фінансової допомоги з обласного бюджету особам, які постраждали від торгівлі людьми, у розмірі п’яти прожиткових мінімумів.

З метою додержання права на інформацію, у тому числі в умовах воєнного стану, в пунктах пропуску через державний кордон у Чернівецькій області розповсюджено пам’ятки щодо запобігання торгівлі людьми серед дівчат і жінок.

Також у приміщеннях територіальних центрів соціального обслуговування Чернівецької області розміщено інформаційні матеріали, які направлені на попередження потрапляння особами в ситуації торгівлі людьми. Окрім цього, на офіційному вебсайті Чернівецької обласної державної адміністрації створено рубрику «Протидія торгівлі людьми».

З метою забезпечення належної координації суб’єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми, розпорядженням голови Чернівецької обласної державної адміністрації створено Координаційну раду з питань сімейної політики.

За результатами безвиїзного моніторингу готується звіт, який буде направлено до Чернівецької обласної державної адміністрації із зазначенням недоліків та рекомендацій щодо покращення стану додержання прав осіб, які постраждали від торгівлі людьми.