21/12/2022 10:48

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, Луцькою міською радою

З метою з’ясування стану забезпечення Луцькою міською радою функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства, у тому числі в умовах воєнного стану,  працівником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено планову безвиїзну перевірку.

За результатами зазначеної перевірки встановлено, що організація та надання допомоги постраждалим спеціалізованими службами підтримки Луцької міської ради переважно відповідає встановленим законодавством вимогам.

У місті Луцьк забезпечено функціонування Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства/або насильства за ознакою статі, у якому станом на 30.09.2022 отримали комплексну соціально-психологічну та правову допомогу 280 осіб. На території міста діє кризова кімната, де отримало допомогу 13 осіб.

Також, з метою додержання права осіб, які постраждали від домашнього насильства, на інформацію, діє міська телефонна лінія інформаційної підтримки, де близько 3 тисяч клієнтів отримали оперативну психологічну та правову допомогу, серед яких 987 осіб з питань запобігання та протидії домашньому насильству.

Спеціалістами мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, надано інформаційну, соціальну, психологічну та правову допомогу 510 клієнтам.

Варто відзначити, що працівниками спеціалізованих служб проведено 37 тренінгів, круглих столів, пізнавальних та інтерактивних занять, в яких взяли участь 640 осіб, а також, 6 інформаційно-просвітницьких заходів, якими охоплено близько 8 тисяч учасників.

Окрім цього, з метою забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, на правову допомогу, в рамках дії Меморандуму про взаємодію між Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області та управлінням соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцької міської ради, організовано проведення 16 правопросвітницьких заходів. Під час таких активностей мешканці м. Луцьк отримали інформацію про види насильства, способи захисту від кривдника, права постраждалих та відповідальність за вчинення домашнього насильства.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт, із зазначенням позитивних досягнень, недоліків у діяльності, а також рекомендацій щодо покращення забезпечення Луцькою міською радою функціонування спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства.