03/11/2022 09:51

Моніторинг додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства, Департаментом охорони здоров’я Полтавської ОВА

Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини здійснюється парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, метою якого є, серед іншого, запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина або сприяння їх поновленню.

У межах здійснення парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина Уповноваженим приділяється особлива увага питанню забезпечення додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства.

З метою моніторингу додержання прав людини і громадянина на проведення та документування результатів медичного обстеження осіб, які постраждали від домашнього насильства та надання їм медичної допомоги співробітником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів проведено планову безвиїзну перевірку Департаменту охорони здоров’я Полтавської обласної військової адміністрації (далі – Департамент).

За результатами моніторингу встановлено, що проведення та організація документування, а також надання медичної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства загалом відповідає встановленим законодавством вимогам.

Протягом 2021 року зафіксовано 765 осіб, які постраждали від домашнього насильства, або особи, які ймовірно постраждали від домашнього насильства та отримали медичну допомогу, протягом 2022 року – 503 особи.

Впродовж 2021 року доставлено до закладів охорони здоров’я осіб у зв’язку із заподіянням їм тілесних ушкоджень різного ступеня тяжкості (вогнепальні, колоті, різані, рубані рани, забої), які заявили, що постраждали від домашнього насильства 747 осіб, з них: жінки – 506, чоловіки – 204, діти – 37; впродовж 2022 року – 506 осіб, з них: жінки – 324, чоловіки – 162, діти – 20.

Проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги проводиться відповідно до Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 01.02.2019 № 278.

Перевіркою встановлено, що право на інформацію не порушується, оскільки, за даними Департаменту, серед вжитих заходів до осіб, які могли постраждати від домашнього насильства, здійснюється інформування про їхні права, заходи та соціальні послуги, якими вони можуть скористатися.

За результатами планової безвиїзної перевірки буде направлено звіт до Департаменту із зазначенням рекомендацій щодо покращення організації надання допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства.