14/10/2022 17:28

Моніторинг додержання прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, в Клінічній лікарні святого Пантелеймона Сумської міської ради

У рамках парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини працівником Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Сумській області Дмитром Бойченком здійснено дистанційний моніторинг стану дотримання права на проведення та документування результатів медичного обстеження осіб, постраждалих або ймовірно постраждалих від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги КНП «Клінічна лікарня святого Пантелеймона» Сумської міської ради.

Під час моніторингу з’ясовано, що керівництвом закладу частково вжито організаційних заходів щодо виконання Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження осіб, постраждалих від домашнього насильства, або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги, затвердженого наказом МОЗ України від 01.02.2019 № 278, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 березня 2019 року за №262/33233.

Зокрема, визначено відповідальних осіб за організацію проведення медичного обстеження постраждалих осіб та документування його результатів.

У закладі є штатний психолог, який у разі потреби має залучатися до надання психологічної допомоги особам, постраждалим від домашнього насильства, проте таку інформацію Установою не надано.

Згідно з отриманою інформацією, в 2022 році до медзакладу звернулися та отримали медичну допомогу 3 особи, які постраждали від домашнього насильства.

Під час моніторингу встановлено, що документування фактів звернення та результатів проведення медичного обстеження постраждалих осіб фіксуються з порушенням вимог Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 № 658, та Порядку проведення та документування результатів медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства або осіб, які ймовірно постраждали від домашнього насильства, та надання їм медичної допомоги, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я від 01.02.2019 № 278.

Так, виявлені факти домашнього насильства фіксуються у відповідному журналі, проте його графи заповнено некоректно: відсутня інформація про інформування виконавчого органу місцевого самоврядування, інформація про кривдника зазначається не в повному обсязі, інформація про письмове інформування суб’єктів взаємодії та результати медичного обстеження не зазначається.

Заклад охорони здоров’я інформує уповноважені підрозділи Національної поліції України, проте подальше письмове підтвердження не здійснюється.

За результатами моніторингу підготовлено детальний звіт з рекомендаціями, який буде скеровано керівнику закладу для усунення недоліків.