21/12/2022 16:36

Моніторинг додержання прав осіб, постраждалих від домашнього насильства, Полтавською обласною військовою адміністрацією

З метою з’ясування інформації щодо забезпечення Полтавською обласною військовою адміністрацією (далі – Полтавська ОВА) ефективної взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, співробітником Департаменту моніторингу додержання рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини було проведено планову безвиїзну перевірку.

За інформацією Полтавської ОВА з’ясовано, що станом на 30.11.2022 кількість підтверджених випадків домашнього насильства в Полтавській області – 7793, з них відносно: жінок – 5863, чоловіків – 1507, дітей – 423. За результатами реагування щодо таких фактів, працівниками поліції виявлено та задокументовано – 3170 адміністративних правопорушень передбачених статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення та винесено – 1582 термінових заборонних приписів стосовно кривдників.

Допомога особам, які постраждалим від домашнього насильства, надається загальними та спеціалізованими службами Полтавської області, а саме через 12 центрів соціальних служб, 2 центри соціально-психологічної реабілітації дітей. В територіальних громадах Полтавської області на базі комунальних установ діють 37 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги. Також в Полтавській області працюють 5 денних центри соціально-психологічної допомоги постраждалим особам. У м. Полтава працює притулок для жінок, у тому числі тих, які постраждали від домашнього насильства Благодійної організації «Світло надії».

Мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги постійно здійснюється контроль за умовами проживання та виховання дітей, які 2 проживають в сім’ях, які опинилися у складних життєвих обставинах та внутрішньо переміщених осіб, де існує загроза вчинення домашнього насильства. Проводяться профілактичні виїзди, роз’яснювальна робота з сім’ями, вручення їм пам’яток про запобігання домашнього насильства та відповідальності за скоєнні вчинки.

З метою забезпечення міжвідомчої співпраці щодо реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству на регіональному рівні створено Міжвідомчу координаційну раду з гендерних питань та проблем сім’ї при Полтавській обласній державній адміністрації.

За результатами моніторингу встановлено, що рішенням Полтавської обласної ради затверджено Комплексну програму соціального захисту населення Полтавської області на 2021-2025 роки (із змінами).

З метою додержання прав осіб, які постраждали від домашнього насильства на інформацію, Полтавською ОВА здійснюється інформаційно просвітницька діяльність.

За результатами безвиїзної перевірки буде підготовлено звіт, який міститиме рекомендації щодо покращення стану реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії домашньому насильству.