ВРУ прийняла зміни, які допоможуть сім’ям українських політв’язнів

20/09/2018 19:27

Для родин українців, які утримуються у місцях несвободи за кордоном у Держбюджеті на 2018 рік закладено 90 мільйонів гривень. Але реалізувати ці кошти не могли через неузгодженість єдиного положення з іншими нормативно-правовими актами. Закон №9026 передбачає лише технічні зміни ЗУ «Про державний бюджет на 2018 рік» та не потребує додаткових видатків, але дозволяє прискорити процес здійснення виплат.

Фактично мова йде про допомогу сім’ям 70 наших громадян, які позбавлені волі на території РФ та анексованого Криму.

«Це рішення наближає той час, коли родини отримають по 100 тисяч гривень. Тоді вони зможуть відвідувати своїх синів, чоловіків, батьків. Окремо за державні кошти надаватимуть правову допомогу цим сім’ям. Я вітаю народних депутатів з прийняттям такого важливого рішення. Я вдячна Андрію Парубію, що він включив це питання до порядку денного», - зазначила після прийняття рішення Людмила Денісова.

Звичайно, додає Уповноважений, що ще багато роботи попереду. Необхідно створити відповідну комісію, яка адресно визначатиме: кому перераховувати ці кошти. Втім, сподівається Людмила Денісова, це трапиться уже у жовтні цього року.