Уповноважений обговорила проблему політв’язнів з послом Франції

06/09/2018 18:20

Сьогодні у Людмили Денісової відбулася робоча зустріч з пані Ізабель Дюмон.

Уповноважений одразу наголосила, що  одним з пріоритетів її діяльності є захист прав, пов’язаних з конфліктом на Сході України та на території Криму. Вона відстоює інтереси осіб, які постраждали від тимчасової окупації Донбасу та Криму, військовослужбовців і мирного населення, яке досі залишається на територіях ОРДЛО. Однак, на сьогодні найактуальнішою для Омбудсмена є проблема ув’язнених українців на території РФ.

На зустрічі з послом Людмила Денісова розповіла про українських політв’язнів, про її намагання повернути біля 70 громадян додому. І, звичайно ж, про реакцію Російської Федерації, яку важко назвати бодай якоюсь. Найскрутніша ситуація зараз з Володимиром Балухом, який голодує вже  172 дні.

«Омбудсмен в РФ обмежена в своїх повноваженнях. На аналогічній посаді вона не може зробити того, що я роблю в Україні. Тетяна Москалькова не може повпливати на долю 22 ув’язнених громадян РФ, які знаходяться на території нашої держави. Вони хочуть повернутися до Росії, про що написали листи до Президента РФ. За 2 тижні ми так і не отримали відповіді на них» - наголосила у розмові Людмила Денісова.

Не оминули увагою і долю екіпажу українського судна «ЯМК-0041». Чоловіків більше 4 місяців свавільно утримує РФ на території окупованого Криму. Уповноважений повідомила пані Ізабель Дюмон, що докладає максимум зусиль для відновлення їхніх прав на свободу пересування, але поки все марно.

Людмила Денісова подякувала Ізабель Дюмон за розуміння ситуації та сподівається на подальшу підтримку Франції у процесі повернення усіх українців додому.