"Уповноважений Людмила Денісова звернулась до Уповноваженого РФ Тетяни Москалькової щодо затриманого громадянина Узеір Абдуллаєва"

29/04/2018 18:08

Черговим приводом для серйозного занепокоєння Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини станом дотримання прав громадян на території анексованого Криму стало повідомлення матері затриманого Узеіра Абдуллаєва, що знаходиться в СІЗО м. Сімферопіль, про серйозне погіршення стану здоров’я затриманого. Зі слів матері є підозра, що у чоловіка розвивається сепсіс крові. Вже 3 дні температура підіймається до 40 градусів, одна з кінцівок дуже набрякла, є почервоніння та набряки. Але медичні працівники не вживають необхідних заходів, не госпіталізують затриманого до лікарні для необхідного обстеження та правильного лікування.

У зв’язку з цим, Уповноважений Людмила Денісова звернулась у телефонному режимі до Уповноваженого РФ Тетяни Москалькової щодо затриманого громадянина Узеір Абдуллаєва, та попросила перевірити вищевикладену інформацію і у разі її підтвердження, провести необхідних заходів та повідомити її про стан цієї справи.

Тетяна Москалькова оперативно відреагувала на звернення Уповноваженого Людмили Денісової, та надала інформацію станом на 29 квітня: «Керівник СІЗО №1 провів зустріч з матір’ю та сестрою Узеір Абдуллаєва, також особисто провів бесіду з затриманим, ніяких скарг Узеір Абдуллаєв не висловлює. Також був проведений медичний огляд, лікування отримує у повному обсязі та 04 травня за клопотанням матері буде переведений до міської лікарні для консультації з судинним хірургом» - повідомила Тетяна Москалькова. Усі необхідні медичні препарати СІЗО має у наявності, харчування та догляд Узеір отримує. За бажанням мати громадянина Абдуллаєва може привезти свого лікаря.

 Уповноважений Людмила Денісова тримає цю справу на особистому контролі.