Результати моніторингового візиту до Олександрівського районного суду Кіровоградської області

11/11/2019 10:33

У рамках реалізації національного превентивного механізму регіональний представник Уповноваженого ВРУ з прав людини у Кіровоградській області Олег Кошовий, координатор взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Кіровоградській області Віктор Жученя та монітор НПМ Арсен Арутюнян здійснили моніторинговий візит щодо дотримання прав громадян під час здійснення правосуддя у Олександрівському районному суді Кіровоградської області.

Приміщення, в якому знаходиться суд, побудоване за типовим проектом. Після проведеного поточного ремонту, загалом відповідає вимогам державних будівельних норм. Однак територія земельної ділянки, яку займає суд, не огороджена. Через відсутність пандуса на входах, приміщення суду недоступне для маломобільних груп населення. Кнопка виклику персоналу працює, на її спрацювання працівники суду реагують належним чином.

У суді наявні три зали судових засідань з розгляду кримінальних проваджень. Зали просторі, обладнані приміщеннями зі скляною перегородкою з органічного скла для утримання підсудних осіб, технічними пристроями для здійснення дистанційного правосуддя, що відповідає положенням чинного Кримінального процесуального кодексу України та європейських норм і стандартів утримання підсудних.

У залах судових засідань відсутні кімнати для учасників судового процесу та свідків.

У новозбудованих приміщеннях для доставлених осіб забезпечуються належні умови тримання зазначеної категорії громадян. Обладнано кімнати для роботи адвоката з підсудними/засудженими, яка забезпечує конфіденційність такого спілкування, а також кімната для розміщення підсудних/засуджених, приміщення варти.

Маршрут конвоювання підсудних від вартого приміщення до залів проведення судових засідань обладнаний пожежною та тривожною сигналізацією.

Слід зазначити, що правосуддя у суді відправляє лише один суддя із 4 – х, передбачених штатним розкладом. Це створює передумови для порушень конституційних права громадян на судовий захист, а також порушень розгляду справ упродовж розумного строку, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

За результатами моніторингового візиту на адресу Територіального управління Державної судової адміністрації в Кіровоградській області готуються акти реагування щодо усунення виявлених порушень в діяльності Олександрівського районного суду Кіровоградської області.