Олександра Костенка, який відбував покарання у Росії, звільнили

03/08/2018 12:30

У грудні 2014 року кримчанин Олександр Костенко, активіст Євромайдану повернувся додому в анексований Крим. Тоді ж колишній співробітник кримського спецпідрозділу МВС «Беркут», який на той час вже працював в окупаційних силових структурах Криму, звернувся  до ФСБ в Криму.  В заяві стверджувалося, що О. Костенко під час Євромайдану начебто кинув у заявника камінь.

15 лютого 2015 року Олександра Костенка затримали колишні співробітники СБУ, які перейшли на службу до ФСБ.  Під час затримання Олександрові зламали руку, що було засвідчено лікарями.

У травні 2015 року О. Костенка засудили до 4 років і 2 місяців позбавлення волі загального режиму. Після розгляду апеляційної скарги термін було зменшено до 3 років 11 місяців, а касаційна інстанція ще скоротила його – до 3 років і 6 місяців.

Родина Олександра проживає в анексованому Криму. Повернутися туди він не може, тому Уповноважений звернулась до Прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана, який дав доручення про вирішення питання з житлом для Олександра. Після переговорів із Київським міським головою Віталієм Кличко таке приміщення було знайдено.

Сьогодні Олександр Костенко вже під юрисдикцією нашої держави та з Консулом України прямує до Москви в Посольство України в РФ.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова знаходиться на постійному зв’язку з Консулом та контролює ситуацію.