Людмила Денісова поспілкувалася з Тетяною Москальковою

11/09/2018 19:30

Розмова відбувалася сьогодні ввечері по телефону.

Мова йшла про долі українських політв’язнів, з родинами яких зустрічалася Уповноважений Верховної Ради України з прав людини. Сервера Зекірьяєва, Сейрана Салієва та Тімура Ібрагімова утримують у Сімфоропольскому СІЗО. Родичі поскаржилися, що майже рік не бачили своїх хлопців. Тож український Омбудсмен попросила російську колегу посприяти цим зустрічам.

Окрім цього, в Офісі Уповноваженого з’явилася інформація, що ув’язнених в ростовських СІЗО, можуть етапувати до Криму. Тоді існуватимуть такі ж ризики роз’єднання рідних. Україна не може цього допустити. Саме тому Людмила Денісова попросила Омбудсмена в РФ перевірити цю інформацію та якомога скоріше підтвердити або спростувати її.

До того ж, Тетяна Москалькова пообіцяла уже завтра передати Уповноваженому медичні довідки про стан здоров’я політв’язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха. Документи підпишуть незалежні експерти у сфері охорони здоров’я після повного огляду хлопців, які голодують 121 і 177 день відповідно.

Обговорили і взаємні відвідування політв’язнів, про які домовилися Президенти ще у червні. Домовилися з Уповноваженим в РФ спробувати синхронно поїхати до Володимира Балуха та Кирила Вишинського, стан здоров’я яких нещодавно різко погіршився.

Людмила Денісова сподівається, цього разу домовленості втіляться у життя.